پیام مهم مدیر عامل

 

بسمه تعالی

ان مع العسریسری

 

 

 

 

 

دوستان و همراهان گرامی

با گذشت یکسال و نیم از حضور اینجانب در شرکت عمران سامان حریم شرق و شناسایی مشکلات و موانع موجود بر سر راه پروژه سعی بر آن داشتم که تمام مشارکت کنندگان در پروژه نرجس را از مسائل و موانع آگاه سازم ازاین رو در قدم اول اقدام به انتشارشماره جدید نشریه سامان نموده و در قدم بعدی بجهت جلوگیری از اتلاف زمان و پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما عزیزان جلسه گردهمایی برگزارشد. ولی متاسفانه به واسطه حضور برخی افراد نا آگاه و احتمالاً سودجو ،جلسه به انحراف کشیده شد و امکان اطلاع رسانی و پاسخگویی به موارد مهم بخصوص مشکلات و موانعی که شما عزیزان از آن بی اطلاع بودید از بین رفت.

همانطور که قبلاً نیز باطلاع رسانده شد قید اصلی پروژه در عدم تملک اراضی متعلق به آستان قدس میباشد به گونه ای که فاز اجرایی پروژه (محلی که سازه ها در آن بنا شده )را از هر طرف محاصره نموده لذا امکان هرگونه فعالیت اجرایی و ادامه پروژه را از ما سلب نموده است در این خصوص پس از اظهار ناتوانی شهرداری درخصوص تملک اراضی مذکور پیگیری ها ،مکاتبات و مذاکرات بسیاری با آستان قدس و بطور موازی با شهرداری انجام شد (مشروح و مستند آن در اطلاعیه قبل بیان گردید) که نهایتاً منجر به انتخاب کارشناس از طرف آستان قدس و شرکت نیز گشته و قیمت کارشناسی املاک نیز با توافق کارشناسان طرفین ارائه گردید . لیکن علیرغم پیگیریهای مکرر ، بجهت عدم پاسخگویی سازمان عمران اراضی حریم حرم مطهر و اتلاف چندین ماه زمان پس از کارشناسی و همزمان با آن به مزایده گذاردن ملک پروژه میعاد توسط شهرداری کلیه مذاکرات و مکاتبات در مرحله نهایی متوقف گردیده و ملغی شد.

با عنایت به موارد فوق و نظر باینکه متاسفانه در رابطه با تملک اراضی آستان قدس طبق شواهد و مستندات موجودتا زمان تصدی اینجانب هیچگونه مکاتبه ای دال بر انجام تملکات و تعهدی برای همکاری و رفع موانع موجود نه از طرف شهرداری منطقه ثامن و نه ازطرف آستان قدس موجود نبود، رویه شرکت در خصوص ارتباط با ارگانهای ذیربط علی الخصوص شهرداری و آستان قدس که تا کنون بر اساس تعامل و همکاری و در عین حال پافشاری بر حفظ و ارتقاء کلیه حق و حقوقات مشارکت کنندگان محترم بود تغییر پیدا کردو به سمت تعیین تکلیف قطعی وضعیت املاک پروژه علی الخصوص اراضی آستانه به هر نحو ممکن تغییر جهت داد .

از آنجا که قراردادهای پروژه مستقیماً با شهرداری منعقد گردیده ، لذا طرف حساب مستقیم پروژه شهرداری میباشد و حال اینکه مشکلات بوجودآمده نیز ناشی از عملکرد ایشان بوده پس میبایست از طریق ایشان نیز پیگیری گردد، شرکت پس از بمزایده گذاشته شدن پروژه میعاد و بهدر رفتن زمان نسبتا، طولانی جهت مذاکره و کسب تاییدات مکتوب از آستان قدس نسبت به عملکرد شهرداری رویه اعتراض آمیزی را پیش گرفت و مراتب اعتراض خودرا نسبت به بلاتکلیفی پروژه پس از 6 سال به کلیه مراجع و نهادهایی که امکان همکاری و نتیجه بخشی از آنها میسر بود منجمله سازمان بازرسی کل کشور ، ستاد فرعی سرمایه گذاری استان ،دفتر نماینده ولی فقیه در استان ، شورای شهر مشهد و ....... عنوان نمود.

در حال حاضر میتوان گفت این اعتراضات و پیگیریها به نتیجه مطلوب رسیده وتعهد کتبی شهرداری در رابطه با تعیین تکلیف تملک اراضی توسط سازمان بازرسی کل کشور اخذ گردیده است.

لذا اینجانب مسرورم با تمام سختیها ،ناملایمات و ناهنجاریهای موجود، نتیجه پیگیری و تلاش خود را به اطلاع شما عزیزان برسانم . امیدوارم که این مکتوب گام بزرگی در جهت مشخص نمودن وضعیت پروژه و تعیین تکلیف چگونگی ادامه روند اجرایی پروژه برداشته شود. انشاء ا...

 خدایا چنان کن سرانجام کار                          تو خشنود باشی و ما رستگار

 

مهرداد کلاگر

مدیر عامل